***שחור או צבע***

מאת חדווה מלצר הרפז מגשרת מוסמכת

אותה תמונה, היום אראה אותה בצבע ומחר בשחור לבן, למה?

אותה התמונה, פעם אחת היא מייצגת את החיים היפים - הצבע, השליטה הידיים הפרושות לרווחה מעידות על יציבות, אהבה, כיף רגע של אושר. האשה בתמונה מוכנה לאכול את כל העולם כאילו הוא מונח ברגעים אלו בין שתי ידייה, היא מרגישה את היופי של הטבע מתבוננת באהבה אל חייה הנפרשים מול ענייה בנוף מדהים - היא מאושרת. הכל פרוש לרגליה ועלייה רק להחליט במה לבחור, איך להמשיך את הדרך הנפלאה שהביאה אותה עד הלום.


האישה בשחור לבן, נמשכת בין שני עולמות קודרים. לאיזה ספסל ללכת לימני או שמאלי? מה נכון יותר? שניהם נראים אותו הדבר. האם ההווה שלי ( ספסל אחד) זהה לעתיד שלי( ספסל שני)? האם יש לי בכלל יכולת שינוי על העתיד שלי על החיים שלי - הכל ממילא נראה שחור, קודר אותו הדבר בדיוק. למה יש לי לשאוף? לעולם שנשמט מתחת לרגליי? אני עומדת על מצוק לא בטוח ואני צריכה להחליט אך כל החלטה נראית דומה לשנייה - האם לעשות שינוי? התלבטויות שמושכות אותי לשני צדדים נגדיים, קריעה, איבוד שליטה, פחד.


איזו תמונה היא שלכם? זיכרו זו בדיוק אותה התמונה רק הפרשנות היא שונה. אם אתם נמצאים בתמונה הצבעונית - הדרך נכונה המשיכו בה אך אם התמונה בשחור לבן מסמלת את העכשיו שלכם זיכרו כי לא צריך לראות הכל כך - שחור או לבן, אפשר להוסיף כתמי צבע לאט לאט עד שהתמונה הזו תהפוך לצבעונית.

צריכים עזרה? זה הזמן לפנות ולבקש אותה ולהחזיר את הצבע לחיים."אנחנו יודעים מה אנחנו, אך לא מה היינו יכולים להיות."

(ויליאם שייקספיר)

נכתב על ידי חדווה מלצר הרפז מגשרת מוסמכת, hedvamhm@gmail.com ,054 2326829