היום שאחרי...

המאמר נכתב על ידי חדווה מלצר הרפז מגשרת מוסמכת.


היום שאחרי מתחיל בבוקר מיוחד, שונה לגמרי. נכון, לא בהכרח שונה פיזית אבל התחושה הפנימית היא אחרת. לא תמיד היא ברורה ומובנת אבל ללא ספק עברנו משהו, מהיום רשמית הדברים אחרת.
זהו זה, עכשיו זה באמת נגמר, היינו בגישור סיימנו חתמנו על הסכמות וזה הסוף של ההתחלה החדשה. גם אם עוד לא הספקנו להיות ברבנות ולעשות את טקס הגירושין צריך להתחיל ולחשב מסלול מחדש, מסלול אישי מתאים בעיקר לי ולצרכים שלי.


אז מה עושים ביום שאחרי?


אז ביום שאחרי, אם זה כמובן אפשרי, אני ממליצה לקחת יום חופשי. לשבת בבית קפה – ולבהות באנשים החולפים, לרדת לים – ולבהות בגלים, להסתובב ברחובות - ולבהות בחלונות הראווה העיקר לא להעסיק כמעט את המחשבה.

ליהנות מהבוקר הזה שהוא סוג של התחלה, התחלה נעימה או לא – זה כבר החלטה והרגשה אישית של כל אחד אבל מה שלא יהיה – זוהי התחלה. ולהתחלות צריך לתת את הזמן הראוי, את חופש המחשבה ולנסות ולבהות בהן מן הצד.

אז נסו לקחת יום של חופש ופשוט להסתובב לראות שעם כל מה שקרה ועברת בזמן האחרון באופן אישי , העולם – לא יאמן אבל העולם ממשיך כרגיל. יש מלא זמן וצריך לקחת אותו כי נוצרה הזדמנות להצטרף שוב לעולם הזה שמסביבנו עם ראיה חדשה, עם תובנות חדשות, עם החלטות ותחושות והתרגשויות אישיות. צריך לקחת את הזמן, לא להחליט מהר מידי, לא לקפוץ להרפתקה החדשה.


"הכי טוב זה להיות עסוקים – זה מעביר את הזמן והזמן הרי מרפא"

אז לא לכולם המשפט הזה מתאים והרבה ימצאו שדווקא לא לחפש ולהיות עסוקים הוא הדבר הנכון. ניתנה כאן הזדמנות להסתכלות פנימית עמוקה. ניתנה כאן הזדמנות לאהבה עצמית אם לא הייתה בנמצא. צריך לקחת אוויר ולהתחיל לתת לעצמנו תשובות אמיתיות וכנות על כל השאלות שעלו בזמן האחרון, על כל הפחדים המציפים, על כל החלומות שחלמנו ולא בטוח שנוכל להגשים. צריך להתחיל להיות אמתיים עם עצמנו ומילת המפתח – כנים לנפש הפנימית שלנו.

אז היום שאחרי הוא אתנחתא מהזמן האחרון והוא סימן לבאות ולכן תנו לעצמכם מתנה והתעוררו לבוקר של אחרי שהוא רגוע, חופשי ומעלה חיוך. .


נכתב על ידי חדווה מלצר הרפז מגשרת מוסמכת, hedvamhm@gmail.com ,054 2326829