*** טעויות של הטבע***

מאת חדווה מלצר הרפז מגשרת מוסמכת

הדברים נראים פשוטים, שלווים הכל במקומו מונח- זה הטבע הנפלא שמקיף אותנו. הפרה הולכת בשביל, הפרחים צומחים לצידי הדרך, השמש והגשם מזינים ואנו האנשים נהנים מהדרך המשתנה.הדברים נראים פשוטים, שלווים הכל במקומו מונח- זה הטבע הנפלא שמקיף אותנו. צריך לנצל אותו ובימים של תחושות קשות, של כעס עצמי, של האשמות-להביט בטבע הרגוע שהכל מתנהל בו כרגיל והכל במקומו מונח. הפרה, שרמסה את הפרח הקטן בשעה שהלכה בשביל , ללא כוונה, ממשיכה בדרכה הרגילה והפרח מחר ירים ראשו שוב ויחזור למסלול שבראו עבורו.

גם אנחנו, יש לנו מסלול אותו אנו קובעים. הערכים, האמונות, המעשים שלנו. ואם מידי פעם טעינו שם בדרך, לא להיבהל-לעצור ולחשוב לתקן מה שאפשר ולהמשיך להיות כנים לאמת הפנימית שלנו – להישאר מי שאנחנו בדרך שלנו.


"ישנם שני סוגים של כוח. האחד מושג על ידי פחד מעונש והשני על ידי מחוות של אהבה. כוח המבוסס על אהבה הוא חזק וקבוע אלף מונים מזה המושג דרך פחד מעונש"

(מהאטמה גנדי)לעיתים טועים, עצרו את הטעויות ובקשו סליחה, אל תבחרו להסתיר, אל תשנו את דרכיכם מעתה לתמיד. בגלל טעות אחת צריכים עזרה? פנו לאנשים קרובים, הורידו מהלב ותחזרו לדרככם האישית והאמיתית. טעות היא שגיאה קלה שניתן לתקן, לרפא, להשיב לאחור ולצמוח. אל תבחרו לשקוע בטעויות נגררות, בפחדים שמא הטעות תתגלה או באגו שלא מתיר לכם להודות בה. את הדרך שלכם אתם טווים, קורים קורים, לאט לאט בעדינות רצינות ומחשבה.


קחו אחריות על הדרך שלכם, על הצלחות ועל הכישלונות. לימדו מטעויות ולמדו את מי שחשוב בחייכם את הטעויות שלכם. כל אחד צריך לטעות על מנת להתקדם בחיים זיכרו זאת, זאת לא בושה לטעות אבל זה הפסד גדול להפוך את הטעות לדרך חיים.

נכתב על ידי חדווה מלצר הרפז מגשרת מוסמכת, hedvamhm@gmail.com ,054 2326829